Bu teknik ile günde kaç Arapça kelime ezberlenebilir? (Arapça Kelime Ezberleme Tekniği)

"Bu teknikle günde kaç kelime ezberlenebilir?" sorusuna cevap bulmak için merkezimizde bir yarışma düzenledik. Bu yarışma Arapça kelimelerle değil, İngilizce kelimelerle yapıldı. Kelime ezberleme tekniğini daha yeni öğrenen 20 kişilik bir sınıfta İngilizce kelime ezberleme yarışması düzenledik. Bir günde en çok İngilizce kelimeyi ezberleyen birinci olacaktı. Sınıfın birincisi bir günde tam 197 kelime ezberlemişti. İkinci olan kursiyer de 154 deyimsel fiili sadece 4.5 saatte ezberlemişti.

Ama şunu unutmayın! Bu yarışmacılar kelime ezberleme tekniğini daha yeni öğrenmişlerdi ve tekniği otomatik kullanma seviyesine ulaşmamışlardı. Yani kelime ezberleme tekniğini kullanmada çok tecrübesizdiler. Buna rağmen sınıfın birincisi 197 kelime ezberlemişti.

Hafıza tekniklerini kullanarak kelime ezberinde, İngilizce ile Arapça arasında hiçbir fark yoktur. Hatta diğer diller arasında da bir fark yoktur. Bir dilde ne başarılabiliyorsa diğer dillerde de aynı şey başarılabilir. Demek bir günde 197 Arapça kelime ezberlemek mümkündür. Tabi işe yeni başlayanlar ve kelimelere ait hafıza ilişkilerini kendileri bulmaya çalışanlar için. Hâlbuki Arapça kelime ezberleme uygulamamızda, kelimelere ait hafıza ilişkilerini bizler buluyor ve size hazır Arapça kelimeler veriyoruz. Bu şekilde bir günde 300-400 Arapça kelime ezberlenebilir.

Bununla birlikte, acele etmeye gerek yok. Arapça kelime ezberlemek için fazla zamanı olmayanlar günde sadece 30 kelime ezberleseler, ayda 900 kelimeyle Arapçayı çok rahat konuşabilirler veya Kur’an’ı anlayabilirler. 30 kelimeyi ezberlemekse, testleriyle birlikte bir saatten fazla zaman almaz. 

Bizler Arapça Kampüs ekibi olarak, hem kurumsal Arapça eğitimlerimizde hem de Arapça kelime ezberleme uygulamamızda, 200 Arapça kelimeyi sadece 6 saatte ezberletebiliyoruz. Eğer 1.000 kelime ezberlemek istiyorsanız ayırmanız gereken süre sadece 30 saattir. Deneyin, göreceksiniz!

"Arapça konuşturan kelimeler" ürünü için TIKLAYIN!

Arapça Kelime Ezberleme Tekniği Videosunu İzlemek İçin TIKLAYIN!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Bizler Arapça eğitiminde bir çığır açtık! Arapçayı hafıza tekniklerini kullanarak Türk ve Arap asıllı birçok Arapça hocaları ile hazırladığımız eğitim setlerimizle zor gibi görünen Arapçayı öğrenmek ve konuşmak artık çok kolay. Hemen bize ulaşın!

 Arapçayı hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmek için TIKLAYINIZ!!!