Arapça kelimeleri niçin çok zor ezberliyoruz?

Arapça kelimeleri çok zor ezberliyoruz; çünkü öğrenme işleminin içine beynin sağ lobunu sokmuyor ve sadece sol lobu kullanarak öğrenmeye çalışıyoruz. Arapça kelimeleri beynin saklama formatına uygun göndermediğimizden dolayı ezberleme gerçekleşmiyor. Arapça kelimeleri ya ezberleyemiyor ya da ezberlesek bile kısa bir zaman sonra unutuyoruz.

Meseleyi biraz daha açalım: Hafıza resimlerle saklar. İşittiğini ve okuduğunu değil, gördüğünü ezberler. İşte bu sebepten dolayıdır ki, seyrettiği bir filmi ya da gördüğü bir kazayı unutmaz; ama okuduğu bir kitabı ya da dinlediği bir konuşmayı unutur.

Arapça kelimeleri zor ezberlemenin altında yatan sebep, beynin bu çalışma prensibini bilmemek ve Arapça kelimeleri beyne gelişigüzel göndermektir. Bu sebeple hem Arapça kelimeleri çok zor ezberliyor hem de ezberlediğimiz kelimeleri kısa bir zaman sonra unutuyoruz.

Bu problemden kurtuluşun çaresi; Arapça kelimeleri beyne, beynin saklama konseptine uygun göndermektir. Eğer Arapça kelime ezberinde çağrışım metodu tekniğini kullanırsanız, kelimeleri hem çok kolay ezberler hem de bir daha unutmazsınız. Bizler "Arapça konuşturan kelimeler" uygulamamızda, bu tekniği kullanarak sizlere kelime ezberletiyoruz.

Tekniğin detayını öğrenmeniz ve Arapça kelimeler üzerindeki kullanımını görmeniz için bir video hazırladık. Hazırlamış olduğumuz videoyu seyrettiğinizde tekniğin ne kadar etkili olduğunu görecek ve Arapça kelimeleri bir defa işitmekle ezberleyeceksiniz. Bu videoya, sitemizdeki "Arapça konuşturan kelimeler" ürünü sayfasından ulaşabilirsiniz.

"Arapça konuşturan kelimeler" ürünü için TIKLAYIN!

Arapça Kelime Ezberleme Tekniği Videosunu İzlemek İçin TIKLAYIN!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Bizler Arapça eğitiminde bir çığır açtık! Arapçayı hafıza tekniklerini kullanarak Türk ve Arap asıllı birçok Arapça hocaları ile hazırladığımız eğitim setlerimizle zor gibi görünen Arapçayı öğrenmek ve konuşmak artık çok kolay. Hemen bize ulaşın!

 Arapçayı hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmek için TIKLAYINIZ!!!