Arapça öğreniminde bu sistem ile klasik sistem arasındaki fark (Arapça Eğitimi)

Bu teknikleri kullanarak Arapça öğrenme ile klasik sistemle Arapça öğrenmenin farkını, Sinan Yılmaz Hocamız yaşadığı şu hadiseyle anlatıyor:

Bursa’da yaptığım bir Arapça eğitiminde, sınıfıma o derste mazi fiilin çekimini öğretiyordum. Sınıftaki kursiyerler mazi fiilin çekimde aldığı ekleri 15 dakikada öğrenmişti. Örnek fiilleri beraber kolayca çekiyorduk. Ben onlara Türkçe cümleler söylüyordum, onlar hemen Arapçaya çeviriyordu.

Mesela: "Ben geldim. Siz yediniz. Onlar gittiler. O bayanlar geldiler." gibi cümleler söylüyordum, sınıfım da cümleyi Arapçaya çeviriyordu. Sınıftaki kursiyerler mazi fiil çekimini ilk defa bu derste görmüşlerdi ve 15 dakikada mazi kiple Arapça cümle kurmaya başlamışlardı.

Bir kursiyer elini kaldırdı ve benden söz isteyip şöyle dedi: "Hocam, ben daha önce Arapça kursuna gittim. Mazi fiil çekimine bir ay çalışmama rağmen bir türlü başaramadım. Hâlbuki burada sadece 15 dakikada hem de eğlenceli bir şekilde mazi fiilin çekimini bütün sınıf öğrendik. Size bundan dolayı teşekkür etmek içimden geldi. Bu sebeple söz istedim. Size teşekkür ederim.”

İşte bana böyle dedi. Herhalde bu anım, hafıza tekniklerini kullanarak Arapça öğrenme ile klasik sistemle Arapça öğrenmenin arasındaki farkı çok güzel anlatıyor. Daha fazla söze ihtiyaç yok. Ama eğer tek bir cümleyle bu farkı bir daha belirtmemi isterseniz, derim ki:

Bizler yıllarca çalışarak öğrenilemeyen Arapçanın sarf kısmını sadece 14 derste, nahiv kısmını ise sadece 9 derste öğretebiliyoruz. Hem de unutmamak üzere!

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Bizler Arapça eğitiminde bir çığır açtık! Arapçayı hafıza tekniklerini kullanarak Türk ve Arap asıllı birçok Arapça hocaları ile hazırladığımız eğitim setlerimizle zor gibi görünen Arapçayı öğrenmek ve konuşmak artık çok kolay. Hemen bize ulaşın!

 Arapçayı hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmek için TIKLAYINIZ!!!