Diyanete çağrımız var! Artık hafızlarımız Kur'an'ı anlayarak ezberlesin! (Anlayarak Kur'an Hafızlığı)

Arapça Kampüs ailesi olarak bizim bir derdim var. Muhtemelen bu dert, sizin de derdinizdir. Kur'an kurslarımızda hafızlar yetişiyor. Her sene binlerce mezun veriliyor. Bu çocuklar Kur'an'ı baştan sonra ezberliyor; unutmamak için de bir ömür boyu Kur'an'ı okuyor; ama ne okuduğunun manasını biliyor ne de tek bir ayeti anlıyor.

Hafıza deseniz ki: "Bana şu sureyi oku bakıyım." İyi hafızsa okur. Sonra "Peki, Allah burada ne diyor?" diye sorsanız, der ki: "Bilmiyorum."

Hatta değil Kur'an'ın ortasından sormak; "Namaz surelerinin manasını söyle." deseniz, bunu da söyleyemiyor.

Evet, Kur'an'ın manasını anlamak her müslümanın vazifesidir. Ancak hafızın daha çok vazifesidir. Çünkü hafız kişi hayatının 1-2 senesini Kur'an'a ayırmış. Bu zaman diliminde Kur'an'ın manasını pek iyi anlayabilirdi. Peki, niçin Kur'an'ı anlamıyorlar?

Siz şimdi diyeceksiniz ki: "Kur'an'ın manasını anlamak çok zor. Çok uzun bir eğitim lazım." Böyle düşünüyorsunuz değil mi? Çünkü bize hep böyle söylediler: "Kur'an'ın manasını anlamak çok zor. Kimse anlayamaz. Yıllarca çalışmak lazım."

Bu söz külliyen yalan. Biz bir sınıfa, Kur'an'ın manasını anlayabilecek bir Arapçayı üç ayda öğretmeyi vaat ediyoruz. Hodri meydan!

Eğer diyanet yetkilileri buna inanmıyorsa, istedikleri sınıfta bunu ispat edebiliriz. Bir sınıfı bize teslim etsinler, üç ayda Kur'an'da geçen bütün Arapça kelimelerin manasını ve ayetleri anlayabilecek kuvvetli bir Arapçayı biz onları öğreteceğiz. Kelime meali yaparken Arapça kelimenin köküne inip oluşum mantığını izah edecekler. Sadece üç ayda!

Şunu iyi bilin ki: Arapça öyle zor bir dil değildir. Kur'an'ın manasını anlamak da zor değildir. Mesele, usul doğru olsun. Usul olmadan vusul olmaz. Şu anda Kur'an kurslarında uygulanan usul yanlış. Bu sebeple de vusul gerçekleşmiyor.

Biz buradan diyanet yetkililerine sesleniyoruz: Bu çocuklar size emanet. Bunların hesabını ahirette size soracaklar. Gelin, bu çocuklar önce Kur'an'ı anlasın sonra ezberlesin. Bu sayede ezberlemek hem %50 kolaylaşacak hem de hafızlarımız Kur'an'ın boyasıyla boyanacak.

Siz de biliyorsunuz ki, bu Kur'an manası için nazil oldu. Kur'an'ı lafzına mahkum etmek ve çocuklarımıza anlamadan Kur'an'ı ezberletmek büyük bir vebaldir. Artık hafızlarımız neredeyse namaz kılmıyor. Zaten %90'ı hafızlığı unutuyor. Niye hafızlığı unutuyor? Çünkü Kur'an okumuyor. Niye okumuyor? Çünkü okurken lezzet almıyor. Neden lezzet almıyor? Çünkü manasına nüfuz edemiyor, manayı anlamıyor. Anlamayınca da Kur'an okumak ona yük geliyor.

Müftülere, Kur'an kursu hocalarına ve diyanete sesleniyorum! Gelin, "Anlayarak Kur'an hafızlığı" projesini hayata geçirelim. Biz sizlere bir usul öğreteceğiz. Allah diyor ki: "Her bilenin üstünde bir bilen vardır." Allah bu usulü bizlere öğretmiş. Bu usul sayesinde, öğrencileriniz sadece üç ayda Kur'an'ı anlayabilecek bir Arapçayı öğrenecekler. Bizi arayın, sizlere işin detayını anlatalım.

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Bizler Arapça eğitiminde bir çığır açtık! Arapçayı hafıza tekniklerini kullanarak Türk ve Arap asıllı birçok Arapça hocaları ile hazırladığımız eğitim setlerimizle zor gibi görünen Arapçayı öğrenmek ve konuşmak artık çok kolay. Hemen bize ulaşın!

 Arapçayı hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmek için TIKLAYINIZ!!!